Střelba z pušky
Střelba z pušky

Zamířit a pal. Střelba z pušky Vám půjde jistě od ruky

Určit přesný vznik první pušky je velmi komplikované. Za pušku by šla označit například i mušketa, ovšem ta byla svou charakteristikou bližší dnešní brokovnici. Opravdovým posunem ve vývoji pušek byl až perkusní zámek (19. století), který využíval k zapálení prachu v hlavni zbraně měděné kapsle naplněné třaskavinou. Dalšími důležitými kroky ve vývoji pušek pak bylo rozšíření drážkovaných hlavní, využívání podlouhlých projektilů s lepšími balistickými vlastnostmi, které zvýšili přesnost a dostřel tehdejších pušek, či vznik první perkusní zadovky, tedy pušky nabíjené zezadu.
 
V současné době si lidé pod termínem „puška“ představí spíše zbraň označovanou jako útočná puška. Termín útočná puška je odvozen od německé zbraně Sturmgewehr 44, kde sturm = útok a gewehr = puška. Útočné pušky jsou schopné vystřelit přesně na dlouhou vzdálenost, ale i dávkou na vzdálenost kratší. Mezi klasické zástupce patří americké M16, M4, české CZ 805, sovětské AK47, francouzský FAMAS a řada dalších. Dříve bylo možné vyzkoušet si střelbu z některých zmíněných pušek během povinné vojenské služby, dnes už tato možnost není a vzhledem k tomu, že je držení těchto pušek omezeno zákonem, je ideální variantou, jak si zbraň vyzkoušet, některá ze střelnic, kde vám zkušený instruktor také poradí jak ze zbraně správně střílet.
bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
zábavnost
78%
nadšení
68%
strach
30%
vzrušení
82%
adrenalin
68%
rozhled
67%
pro muže
100%
pocit moci
69%
radost
84%
zkušenosti
72%

Houty
nadšení 50%
strach 26%
vzrušení 77%
adrenalin 61%
rozhled 67%
pro muže 100%
zábavnost 73%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.